Pazudis telefons

Telefons rokās vai vismaz pa rokai ir ikdienas nepieciešamība. Tas noder ne tikai saziņai, bet arī glabā personīgu informāciju un, visticamāk, sniedz pieeju tavam bankas kontam. Tāpēc telefona pazušana var būt satraucoša un bīstama. Kā rīkoties?

Atkarībā no tā, kur telefons varētu būt, izvērtē, kura darbība ir atbilstošāka. Ja tavs telefons ir pazudis ceļojumā, nekavējoties bloķē to, lai aizsargātu savus datus. Ja vēl tikko telefons bija tavās rokās un esi drošs, ka to atradīsi, varbūt pietiks, ja katram gadījumam bloķēsi tikai savu bankas karti. Tāpat centies objektīvi izvērtēt, ar cik drošu paroli ir aizsargāts tavs telefons. Jo nedrošāka parole, jo ātrāk tev jārīkojas, lai bloķētu iespēju piekļūt taviem datiem. Tikai pēc tam vari sākt meklēt savu telefonu.

Vispirms bloķē nepieciešamo

Bankas drošības pasākumus vari veikt internetbankā. Lai pieslēgtos internetbankai bez sava telefona, tev vispirms vajadzēs kādā viedierīcē uzstādīt eParaksts mobile. Tam būs nepieciešama pase vai ID karte.

Bloķē iespējas Citadeles internetbankā

  • Bloķē karti. Internetbankas sadaļā "Konti un kartes" izvēlies iespēju bloķēt karti. Ja ierīce atradīsies, varēsi atkal viegli atbloķēt karti.
  • Bloķē MobileSCAN. Internetbankas sadaļā "Mobilie pakalpojumi" izvēlies ierīci un nospied "Atvienot", lai atslēgtu visas funkcijas, kas saistītas ar šo telefonu.

Noņem maksājumu karti no digitālā maka

Bloķē SIM karti

  • Bloķēt savu SIM karti vari sava mobilo sakaru operatora mājaslapā, zvanot vai arī apmeklējot klientu apkalpošanas centru.

Ja tev nav pieejas internetbankai

  • Zvani uz 6701 0000, lai sazinātos ar banku un bloķētu karti vai veiktu kādus citus drošības pasākumus.
  • Ja nav iespējas piezvanīt, dodies ar personu apliecinošiem dokumentiem uz tuvāko bankas filiāli.

Meklē ierīci

Kad esi nodrošinājies pret iespējamo datu un arī naudas nozagšanu, vari sākt meklēt telefonu. Visātrāk to var atrast, zvanot no citas ierīces vai izmantojot pašu tehnoloģiju piedāvāto funkciju “Atrast ierīci”. Atkarībā no sava telefona veida izvēlies Android vai Apple piedāvāto palīdzību.

Ja telefons pazudis ārzemēs

Ja nav piekļuves nevienai viedierīcei un nav iespējas piezvanīt, vērsies vietējā policijas iecirknī. Pēc tam neaizmirsti pārbaudīt, ko sedz tava ceļojumu apdrošināšana.

Sargā savus datus!

Tavu datu aizsardzībai jāsākas jau tagad, nevis brīdī, kad telefons ir pazudis. Neglabā paroles un dažādus PIN kodus ierīces piezīmēs vai bildēs vai kā citādi kopā ar telefonu. Izmanto sarežģītu telefona paroli, kas palielinās tavu datu drošību.