Praktiski padomi, kā ietaupīt vasaras svētku iepirkšanās tūrē

Vasara ir pikniku, ballīšu un āra svinību sezona. Lai arī tie nav gluži Ziemassvētki, kad jāliek galdā septiņi dažādi ēdieni, tomēr arī dārza ballītē var sanākt pārtērēt budžetu, ja neievēro apdomīgas iepirkšanās pamatus. Lai svētki radītu vairāk prieka nevis pārdzīvojumu, esam sagatavojuši septiņus praktiskus iepirkšanās padomus.


1.     Iepērcies pēc saraksta vai uzliec sev laika limitu

Viens no paņēmieniem, kā samazināt svētku iepirkumu groza izmaksas ir ielikt svinības rāmī. Ir dažādi veidi rāmju uzstādīšanai – iepirkties pēc stingri noteikta saraksta vai uzlikt iepirkšanās procesam laika limitu. To iespējams organizēt kā sacensības – katram ģimenes loceklim liekot atrast konkrētas lietas un apbalvojot ātrāko. Šāda metode strādās, ja saraksts būs sastādīts rūpīgi, apdomājot katram ēdienam nepieciešamās sastāvdaļas, un neaizmirstot arī par visām sadzīves precēm, kuras nepieciešamas svinībām. Citādi sanāks iztērēt gan vairāk laika, gan līdzekļus, atkārtoti dodoties uz veikalu.

2.      Pasūti preces uz mājām

Ja iespējams, izmanto preču piegādi uz mājām, jo tad varēsi izvairīties no veikalu kņadas, garajām rindām un būs iespēja apdomāt katru preci, ko ievietosi virtuālajā grozā. Jāņem vērā, ka pārtikas preču piegāde uz mājām paliek arvien populārāka, un piegādes laiki var būt aizņemti jau uz vairākām dienām. Taču lielie veikali piedāvā arī preču paņemšanu pie veikala, iepriekš tās pasūtot e-veikalā.

3.     Ej uz labi pazīstamu veikalu un tikai pa vajadzīgajām ailēm

Iepriekš jau apdomā, kas tev nepieciešams un, kur šīs lietas atrodas veikalā. Veido sarakstu tādā secībā, kā preces atrodas veikalā – sāc ar precēm, kas ir tuvāk ieejai. Samazinot staigāšanu pa veikalu, samazināsies arī neplānoto pirkumu skaits.

4.     Izmanto pašapkalpošanās kases

Ja vēlies ierobežot svētku pirkumus, ietaupot uz “mirkļa iegribu” rēķina, izvēlies pašapkalpošanās kases – skenējot varēsi vēlreiz izvērtēt, kādas preces esi izvēlējies, un nepieciešamības gadījumā vēl no kādas atteikties.

5.     Izvērtē gatavo produktu izdevīgumu

Ja mērķis ir ietaupīt, tad nepieciešams mazliet parēķināt vai gatavie produkti  būs izdevīgāki par neapstrādātiem produktiem un otrādi. Piemēram, gatavais šašliks var izmaksāt dārgāk, nekā gaļa un marināde pagatavošanai mājās. Protams jāņem vērā arī visu pārtikas preču cenu pieaugumu un iespējams kādas akcijas ietvaros izdevīgāk ir iegādāties jau gatavo šašliku.

6.     Izvairies no ne-pārtikas ailēm pārtikas veikalā

Jebkura specifiska prece, pārtikas veikalos var maksāt vairāk nekā specializētos veikalos. Piemēram, svētkiem nepieciešamās sadzīves preces izdevīgāk vari iegādāties saimniecības veikalos. Protams, izvērtē, vai potenciālais ietaupījums atsver laika un degvielas patēriņu.

7.     Izmanto veikalu lojalitātes programmas

Kuponu izmantošana izklausās pēc sižeta no senajām filmām, tomēr daudz kas šajā ziņā ir mainījies un palicis  ērti izmantojams. Daļai veikalu šobrīd pat vari nenēsāt līdzi klienta karti, bet lejuplādēt lietotni, kas piesaistīta klienta kartei un jau ietver personalizētas atlaides. Ja plāno apmeklēt kādu veikalu un vēlies izmantot klienta atlaides, jau laicīgi apskati vai konkrētajām veikalam ir pieejama lojalitātes programma vai lietotne. Dažos veikalos atlaides nedarbosies pie pirmā pirkuma, ja klienta karti nokārto uzreiz veikalā. Tāpat, ja esi Citadeles klients, apskati vai esi uzkrājis X REWARDS punktus, ar kuriem vari iegādāties dāvanu kartes dažādos veikalos.

Previous
Previous

Lai pensija nepaliek valsts kasē. Kas jāzina par Mūža pensiju?

Next
Next

Kā pasargāt savus un klientu datus no krāpniekiem internetā