10 padomi, kā nepārtērēties svētku iepirkšanās laikā

Ziemassvētki daudziem ir ģimenes svētki, kad pavadīt laiku kopā ar savējiem. Galda klāšana, dāvanas un mājas dekorēšana var būt ne vien patīkama šo svinību sastāvdaļa, bet arī sagādāt stresu par svētku tēriņiem. Lai Ziemassvētkus un Jauno gadu sagaidītu bez uztraukuma par ģimenes finansēm, esam sagatavojuši desmit praktiskus padomus, kas palīdzēs ietaupīt svētku iepirkšanās laikā.

1. Iepērcies pēc saraksta vai uzliec sev laika limitu

Viens no paņēmieniem, kā samazināt svētku iepirkumu groza izmaksas, ir ielikt svinības rāmī. Ir dažādi veidi šāda rāmja noteikšanai –iepirkties pēc stingri noteikta saraksta vai iepirkšanās procesam noteikt laika limitu. Iepirkšanos iespējams organizēt kā sacensības – katru ģimenes locekli mudinot atrast konkrētas lietas un apbalvojot ātrāko. Šāda metode strādās, ja saraksts būs izveidots rūpīgi, apdomājot katram ēdienam nepieciešamās sastāvdaļas, un neaizmirstot arī par visām svinībām nepieciešamajām sadzīves precēm. Citādi sanāks iztērēt gan vairāk laika, gan līdzekļus, atkārtoti dodoties uz veikalu.

2. Pasūti preces uz mājām

Ja iespējams, izmanto preču piegādi uz mājām, jo tad varēsi izvairīties no veikalu kņadas, garajām rindām, un būs iespēja apdomāt katras preces nepieciešamību, ko ievietosi virtuālajā grozā. Jāņem gan vērā, ka pārtikas preču piegāde uz mājām kļūst arvien populārāka, un piegādes laiki var būt aizņemti pat vairākas dienas uz priekšu. Taču lielie veikali piedāvā arī preču paņemšanu pie veikala, iepriekš tās pasūtot e-veikalā.

3. Dodies uz labi pazīstamu veikalu un tikai pa vajadzīgajām ejām

Iepriekš jau apdomā, kas tev nepieciešams un, kur šīs lietas atrodas veikalā. Veido sarakstu tādā secībā, kā preces atrodas veikalā – sāc ar precēm, kas ir tuvāk ieejai. Samazinot staigāšanu pa veikalu, samazināsies arī neplānoto pirkumu skaits.

4. Vienojies par Ziemassvētku dāvanu limitu

Ja plāno lielāku ballīti kopā ar radiem vai draugiem, nosaki, ka apdāvināšanas mērķim katrs var iztērēt ne vairāk kā, piemēram, 5 – 10 eiro. Arī vairākos veikalos šobrīd pieejami specializēti stendi, kur atrodamas dažāda veida dāvanas par salīdzinoši nelielām summām. Vēl viena ideja – sadalīt, kurš kuram sarūpē dāvanu (var izlozēt, lai pārsteigums ir gan dāvinātājam, gan saņēmējam) un šādas izlozēs var piedalīties arī bērni skolas vecumā.

5. Esi radošs dāvanu izvēlē

Dāvanas, kuras ir pašu darinātas un pasniegtas no sirds, vienmēr paliek atmiņā. Šeit var izmantot radošas idejas, tematiskas dāvanas, dāvanas, kas palikušas neatvērtas no iepriekšējiem svētkiem, dāvanas ar stāstu utt. Izvērtē, kuriem cilvēkiem patiešām vēlies pasniegt dāvanu. Iespējams, pietiek vien ar novēlējumu pašdarinātā apsveikuma kartītē.

 

6. Izmanto pašapkalpošanās kases

Ja vēlies ierobežot svētku pirkumus, ietaupot uz “mirkļa iegribu” rēķina, izvēlies pašapkalpošanās kases – skenējot varēsi vēlreiz izvērtēt, kādas preces esi izvēlējies, un nepieciešamības gadījumā vēl no kādas atteikties.

 

7. Izvērtē gatavo produktu izdevīgumu

Ja mērķis ir ietaupīt, tad mazliet parēķini, vai gatavie produkti sanāks izdevīgāk par neapstrādātiem produktiem un otrādi. Protams, jāņem vērā arī visu pārtikas preču cenu pieaugums, kā rezultātā, iespējams, izdevīgāk ir iegādāties jau gatavu ēdienu (piemēram, par akcijas cenu), nevis to gatavot pašam.

 

8. Izvairies no nepārtikas preču ejām pārtikas veikalā

Jebkura specifiska prece pārtikas veikalos var maksāt vairāk nekā specializētos veikalos. Piemēram, svētkiem nepieciešamās sadzīves preces varētu būt izdevīgākas saimniecības veikalos. Protams, izvērtē, vai potenciālais ietaupījums atsver laika un degvielas patēriņu, dodoties uz vairākiem veikaliem.

 

9. Izmanto veikalu lojalitātes programmas

Izmanto iespēju par pirkumu maksāt mazāk, ja veikals piedāvā lojalitātes programmu. Ja plāno apmeklēt kādu veikalu un vēlies izmantot klienta atlaides, jau laicīgi apskati, vai uzņēmumam ir pieejama lojalitātes programma vai lietotne, jo dažos veikalos atlaides nedarbosies pie pirmā pirkuma, ja klienta karti nokārto uzreiz veikalā. Tāpat, ja esi Citadeles klients, apskati vai neesi uzkrājis X REWARDS punktus, ar kuriem vari iegādāties dāvanu kartes dažādos veikalos.

 

10. Plāno svētku galdu un izklaides

Lai svētku sagaidīšana nesagādātu liekas rūpes, var noorganizēt, ka katrs viesis atbild par vienu ēdienu un par vienu izklaides elementu pie galda. Tā visiem būs vieglāk un arī finansiāli izdevīgāk. Iesaisti arī bērnus galda dekorēšanā un kopēja pasākuma organizēšanā, uzticot viņiem nelielus darbiņus. Kopā ir jautrāk un pārdomātāk!

Previous
Previous

Kā atpazīt drošu interneta veikalu no nedroša?

Next
Next

Kā iegūt ienākumus, izīrējot savu īpašumu?